Glory of Aiur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


One pride, one war. For protoss empire.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 •GoD_Of_WaR•

Go down 
АвторСъобщение
•ARES•
Администратор
Администратор
•ARES•


Male Gemini Dog
Брой мнения : 6
Join date : 10.08.2010
Age : 29
Град/Село : D-town 8-)
Job/hobbies : Не ме ебе копеле...
Humor : Не ме занимавай...

•GoD_Of_WaR• Empty
ПисанеЗаглавие: •GoD_Of_WaR•   •GoD_Of_WaR• EmptyВто Авг 10, 2010 2:07 am

Арес (на гръцки: Άρης) в древногръцката митология е бог на войната. Син е на Зевс и Хера. За разлика от Атина, която е богиня на честната и справедлива война, Арес олицетворява коварната, жестока и вероломна война. Арес е гръцкият еквивалент на римския бог Марс.

Първоначално се приема, че Хера зачева Арес без участието на Зевс, от докосване на вълшебно цвете, дадено й от нимфата Хлорида[1].

Има сведения за неговия негръцки, тракийски произход. Софокъл го нарича "роден в Тракия" [2]

Следи за тракийския му произход се виждат в Одисеята на Омир[3] и при Овидий [4]. Неговата необузданост се проявява и в децата му, които имат жесток характер - Мелеагър, Аскалаф и Иалмен, Флегий, Еномай, Диомед, амазонките. С изключение на богинята на любовта Афродита, той е мразен от Олимпийските богове, включително и от майка си и баща си.

В олимпийската митология Арес вече си приема като син на Зевс и Хера [5]. Самият Зевс толкова ненавижда Арес, че казва, че ако не е негови син, би го заточил в Тартар.

Понякога в течение на 13 месеца (лунна година) Арес бил заточен в медна амфора [6], или в глинен съд [7]. Пленен е от Алоадите.

Върнете се в началото Go down
https://glory-of-aiur.0wn0.com
•ARES•
Администратор
Администратор
•ARES•


Male Gemini Dog
Брой мнения : 6
Join date : 10.08.2010
Age : 29
Град/Село : D-town 8-)
Job/hobbies : Не ме ебе копеле...
Humor : Не ме занимавай...

•GoD_Of_WaR• Empty
ПисанеЗаглавие: Re: •GoD_Of_WaR•   •GoD_Of_WaR• EmptyВто Авг 10, 2010 2:07 am

Одобрен съм.
Върнете се в началото Go down
https://glory-of-aiur.0wn0.com
 
•GoD_Of_WaR•
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Glory of Aiur :: Начало :: Създаване на Герой-
Идете на: